Standart Wc Kabin Teknik Özellikleri

Karmod Tuvalet (Wc ) Duş serisi, özellikle ticari, inşaat şantiye, organizasyon ve sosyal tesisler gibi toplu kullanım alanlarına yönelik olarak, profesyonel kullanıcılar için geliştirilen özel bir ürün serisidir. Serinin iki önemli avantajı olan seyyar portatif lik ve mobil taşınabilir olması modern tuvalet Wc Duş sistemine uyumu tasarımlarda estetiğin yanı sıra insan yaşamında fonksiyonel çözümler elde edilmesi sağlanıyor. Karmod kabin güvencesi ile üretilen ve panellerle oluşan modül biçimlenişi ve beş modülden oluşan yalıtım sistemi ile seyyar tuvalet ve banyolarda farklı seçenekler sunuyor ve insan yaşamına kolaylık katıyor.
Mobil seyyar Tuvalet WC ve Duş kabinlerin teknik özellikleri:
1- Karmod polyester kabin sistemini oluşturan tüm duvar ve çatı panelleri meydana getiren paneller ( CTP ) cam elyaf takviyeli polyester malzemeden çift cidarlı sandivic panel ( Sandwich Panels ) olarak ve arası 3,5 cm kalınlığında 40 dansete poliüretan köpük enjekte edilerek sandviç panel olarak imal edilmektedir. Ses ve ısıya karşı izolasyonludur
2- Karmod modüler kabin sisteminin panellerini sert poliüretan köpük ve panellerin birleşim yapıldıktan sonra antibakteriyal silikon ile yalıtarak su, kar, toz ve ses e karşı izolasyonu yanında hijyenik bir görüntü sağlamaktadır.
3- Karmod kabin ( CTP ) cam elyaf takviyeli polyester malzemeden yapılmış dış ve iç yüzey paneller atmosferik şartlara ve antikorrozif özelliğe sahiptir, yıkanabilir paslanmaz ,çürümez kolay temizlenir ve panellerin 400 kğ darbeye ve ağırlığa dayanabilir özelliklere sahiptir.
4- Karmod kabinin oluşturan panellerini iç ve dış yüzeylerin + 60 derece güneşin ultravioleli karşı dayanıklı ve - 50 derece soğuğa dayanıklı neolu kırık beyaz renkte jelkot malzeme ile imal edilmektedir. 5- Karmod kabinin alüminyum kapısı beyaz elokrostatik boya ile boyanmıştır. Tuvalet kapısının üzerinde hava sirkülasyonu yapması için petekli menfez vardır. Karmod kabinin panelin kapısında 3 adet menteşe ile monte edilmiş olup kapılarda KALE marka kilit kullanılmıştır. Kapının alt aynası poliüretanlı çift cidarlı panel kullanılmıştır.
6-TUVALET Kabinin özellikleri su tesisatı sıva üstü döşenmiştir.Temiz su boruları ve pimaş bağlantı boruları Fırat markadır.
7- Seramik olarak Alaturka yer taşı veya Alafranga ( Klozet ) tuvalet taşları ve lavabosu tuvalet kabinine monte edilir seramikler DOGVİT markadır.
8- Lavabo musluğu Taharet musluklar sıhhi tesisata montaj edilir musluklar ve taharet muslukları ECESAN markadır.
9- Rezervuarlar Asmalı veya klozet arkası bağlantılıdır Rezervaurlar gırtlaklı hortum veya düz borularla montaj yapılır rezervuarlar, TEMA markalıdır.
10- Tuvalet kabinlerinde Yer döşemesinde ıslak zemin olarak özel ÇANKAKALE seramik marka kalebodur döşenmiştir.
11-Duş Kabinin için Diğer özellikler hariç içinde 80 x 80 mermer döküm Duş tekne sifonlu, Duş teknesi, ECE marka soğuk sıcak telefonlu duş bataryası, soğuk sıcak sıhhi tesisatı Sabunluk ve duş kabinlerinde özel olarak şofben için su tesisatı döşenmiştir.
12- Karmod kabin içinde komple elektrik tesisatı kabinin köşelerinde 16 a otomatik SİMENS marka sigorta ve VİKO marka topraklı priz, anahtar kullanılmaktadır. Kabinin tavanında florosanlı VİKO marka aydınlatması armatörü vardır.
13- Karmod kabinin zemini 1,5 mm kalınlığında metal profil malzemeden imal edilmiştir. Profil şase antipas ile boyanmıştır. Tuvalet kabinin zemini es yüksekliği için 14 cm yerden yükseltildikten sonra 16 mm kalınlığında betopan malzeme üzerine 20 x 20 beyaz renk kalebodur döşenerek yapıştırılır ve terz dolguyla doldurulur.
14-Diğer vitrifiye malzemeler tuvalet kağıtlığı, musluk aynası, askılıkpPlastik çerçeveliayna takımı, yer süzgeci, lavabo sifonu Klozet kapağı ve diğer bağlantı parçalar tuvalet wc ünitelerinde kullanılmıştır.
15-Montaj WC DUŞ kabinin atık su bağlantıları elektrik ve temiz su bağlantıları alıcı kişi tarafından yapılır. Yapacağınız işler WC veya DUŞ kabin koyacağınız yere kadar atık su bağlantısı getirip wc duş kabinin altına tesisatçınız tarafından dış bağlantılarını yaptırıyorsunuz şayet atık su bağlantısı yoksa koyacağınız yerde o zaman 2,000 litrelik atık su tankı alıp toprağa gömüp ve bu şekilde direk bağlantı yaptırılıp atık su tankından atığı atabilirsiniz tank dolduğunda vidanjörle çektirebilirsiniz .
16- Karmod Kabinler Teslimat İSTANBUL içi şirketimize aittir İSTANBUL dışı alıcıya aittir. Kabin teslimi Kamyon üzeri olup kamyon yanaştığı yere kadar teslim edilir. Kabin yerleşmesinde veya konulacağı sıkıntılı yerlerde Duvar atlatılması ve uzak yere koymalarda vinç gerekiyorsa vinç ücreti ve aktarmalar alıcıya aittir.
17- Tuvalet kabini üzerine özel isteğe göre 400 lt lik polyester su deposu konulabilir. Ek aksesuardır
18- Aksesuar olarak 16 cm veya 20 cm aspiratör takılır .
19-Aksesuar olarak Duş kabinlerde Şofben takılır.
20- isteğe bağlı tuvalet kabinin içine özel ek Pisuar ve Ayaklı Lavabo takılır.
21- Üretim yaptığımız Tuvalet kabinlerimizin ebatları 115x120 Ekonomik WC DUŞ – 150x150 WC DUŞ – 150x270 WC DUŞ – 150x390 WC DUŞ – 270x270 WC DUŞ – 270x390 WC DUŞ – 270x510 WC DUŞ kabinleri siparişe göre yapılır.
22- Karmod kabin TSEK ve ISO 9001 – 2000 belgeli ve marka tescillidir. Kabinler Sanayi Sicil Belgeli , Ticaret odasından ve Patent enstitüsünden onaylı Tescilli markalıdır. Kabinler imalat ve işçilik hatalarına karşı en az 1 Sene garantilidir.
23- Karmod kabinler üzerine karmod markalı alüminyum ve yapışkan etiket vardır. Kabini üzerindeki etiketler çıkartıldığı zaman Karmod kabin garanti kapsamından çıkar.
Karmod kabinler; cam elyaf takviyeli polyester malzemeden imal edilmiş ve paslanma, çürümeye karşı dayanıklı olduğu için site, şantiye geçici yerler leşim birimleri, mobo kabin umumi tuvalet wc ve bunun gibi yerlerde portatif seyyar mobil WC, duş (tuvalet banyo) alanı olarak da kullanıma çok uygundur.